factris invoice financing factoring

Lietuvoje smulkus verslas vis dar vengia mokėjimo kortelių ir klientams suteikia galimybę atsiskaityti tik grynaisiais pinigais.

Neturėdami apčiuopiamų derybinių svertų tariantis su bankais dėl atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis paslaugų, smulkieji verslininkai yra priversti arba susitaikyti su dideliais operacijų įkainiais ir mėnesiniais administravimo mokesčiais, priversti arba apskritai atsisakyti priimti mokėjimo korteles. Vis dėlto, artimiausiu metu smulkieji verslininkai, norintys klientams pasiūlyti atsiskaitymo kortele būdą, gali sulaukti gerų žinių – palankesnes mokėjimo kortelių priėmimo sąlygas numato ES reglamentas.

Nuo 2015 m. gruodžio mėn. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas nustato maksimalų tarpbankinį mokestį debeto ir kredito kortelėmis, kuris negalės viršyti 0.2% ir 0.3% nuo pirkinio sumos. 2011 m. Lietuvoje atliktas Lietuvos banko tyrimas nustatė, kad vidutinis tarpbankinis mokestis už operaciją debeto kortele siekė 0.94%, kredito kortele – 1.07%, o prekybininkai vidutiniškai sumokėjo 1.44% nuo operacijos vertės. Naujasis reglamentas numato galimybę užsienio operatoriams teikti paslaugas Lietuvoje ir taip didinti konkurenciją vietiniams tiekėjams, bei pagerinti paslaugos sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui. Lietuvos banko skaičiavimais, nustatytas maksimalus tarpbankinis mokestis padės smulkiam ir vidutiniam verslui sutaupyti iki 18 mln. EUR.

Atsiskaitymo mokėjimo kortele paslaugos neturėjimas smulkiajam verslui reiškia prarastas pardavimo pajamas iš tų klientų, kurie pirkimo momentu neturi pakankamai grynųjų pinigų. Mažiesiems prekybininkams taip pat nepalanku tai, kad bankai vis labiau skatina savo klientus naudotis mokėjimo kortelėmis siūlydami paslaugų planus ir taikydami mokesčius už pinigų išgryninimą. Lietuvoje yra daugiau nei 3.4 mln. mokėjimo kortelių (3.0 mln. debetinių ir 0.4 mln. kreditinių kortelių). Fiziniai asmenys turi 3.3 mln. mokėjimo kortelių, o juridiniai asmenys (t.y. verslas) – 0.1 mln. kortelių. Per 2015 m. I ketv. mokėjimo kortelių apyvarta siekė 999 mln. EUR, iš kurių net 310 mln. EUR buvo panaudoti atsiskaitymams už pirkinius.

Nepalanki bankų paslaugų kainodara verslui turi įtakos tam, kad Lietuvoje atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis dar nėra itin paplitęs, palyginti su kitomis Europos šalimis. Vidutinis operacijų skaičius mokėjimo kortele vienam gyventojui ES siekia 86, o Lietuvoje tik 52 operacijas (Latvijoje – 75 operacijos, o Estijoje net 169 operacijos). Naujasis ES reglamentas pagerins smulkaus verslo galimybes įsidiegti naujas atsiskaitymo priemones prekybos vietose, sumažins sąnaudas ir leis pritraukti klientų, norinčių atsiskaityti mokėjimo kortele.

Papasakokite savo verslo istoriją

Su faktoringu skolą paverskite apyvartinėmis lėšomis

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.