Kiek iš tiesų kainuoja faktoringas?

kiek-kainuoja-faktoringas-verslui-priklauso-nuo-keliu-faktoriuFaktoringas – tai ne tik greitas, tačiau ir pigus verslo finansavimo būdas. Šios finansinės paslaugos apmokėjimo tarifo dydis priklauso nuo kliento parduodamų sąskaitų kredito rizikos, finansavimo dažnumo bei trukmės. Įmonėms, kurių klientai pasižymi aukštu kredito reitingu, o finansuojamų sąskaitų srautas yra reguliarus, taikomas nuo 1 proc. paslaugos mokestis už 30 dienų laikotarpį. Didžiausios rizikos grupėje esančioms įmonėms paslaugos kaina gali siekti 2,9 proc. sąskaitos sumos.

Lietuvoje aktyviau kuriasi verslai. Kaip išlikti rinkoje?


Daugiau nei trys ketvirtadaliai lietuvių norėtų kurti savo verslą ir kasmet vis daugiau šalies gyventojų ryžtasi įgyvendinti šį norą – naujai įsteigtų juridinių asmenų skaičius kasmet didėja apie 3 proc. per metus, o praėjusias metais juridinių asmenų buvo įsteigta 9 proc. daugiau. Nepaisant aktyvesnės iniciatyvos pradėti verslą, globalios tendencijos rodo, kad vienas iš 5 jaunų verslų bankrutuoja per pirmuosius veiklos metus.

Eksportas: kaip patikrinti partnerių užsienyje patikimumą?


Lietuvoje įsikūrusios smulkaus ir vidutinio verslo įmonės vis dažniau renkasi eksportuoti prekes ir paslaugas į užsienį – tai atveria didesnes galimybes ir leidžia dirbti pelningiau. Nors Lietuvos verslininkai noriai renkasi bendradarbiavimą su užsienio įmonėmis, deja, ne visada gali patikrinti naujų verslo partnerių užsienyje patikimumą.

Faktoringo paslauga aktyviausiai naudojasi sparčiai augantys verslo sektoriai


Pirmojo ir didžiausio, pagal klientų skaičių, nebankinių sąskaitų finansuotojo Lietuvoje „Debifo“ duomenys rodo, kad aktyviausiai sąskaitų finansavimo paslauga Lietuvoje naudojasi sparčiausiai augantys – transporto ir statybos – verslo sektorių subjektai. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius metus transporto sektoriaus – krovinių vežimo sausumos transportu apimtys augo 13,4 proc., o statybų sektorius atliko 12,5 proc. daugiau darbų.

Mokestinė sistema keičiasi, bet ar tai padės smulkiajam verslui kitąmet?


Nuo kitų metų darbuotojo ir darbdavio mokesčiai SODRAI bus sujungti ir tai turės teigiamos įtakos nedideliam verslui, tačiau rimtesnių pokyčių, mažinančių mokesčių naštą smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams, dar reikės palaukti. Šiuo metu būtinybė kiekvieną mėnesį sumokėti mokesčius daliai nedidelio verslo atstovų yra rimtas iššūkis, kartais pastūmėjantis net į šešėlinę ekonomiką – ypač jei įmonė išgyvena aktyvų augimą, pavyzdžiui, įdarbina daugiau darbuotojų arba parduoda daugiau nei įprasta prekių ar paslaugų. Kas gi galėtų pakeisti šią situaciją, išskyrus rimtesnius mokesčių pokyčius?

Sparti plėtra – viena iš grėsmių smulkiam ir vidutiniam verslui

Lietuvos ekonomikai augant, didėjant BVP ir vidaus vartojimui, smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonės taip pat jaučia daugiau impulsų augimui. Tačiau sparti plėtra, tinkamai nesuvaldžius vidinių verslo procesų, iš puikios galimybės gali virsti rimtu iššūkiu. Augti tuo pat metu efektyviai mažinant svarbiausias rizikas SVV įmonėms gali padėti patirtis ir alternatyvios finansinės paslaugos, pritaikytos būtent nedidelėms įmonėms.

Lietuva – viena draugiškiausių šalių verslui

2018 m. Pasaulio banko atliktame tyrime „Doing Business 2018“, kuriame vertinamos verslo sąlygos 190 pasaulio šalių, Lietuva užėmė 16 vietą ir pakilo penkiomis vietomis aukščiau nei buvo 2017 m.
“Doing Business” tyrime analizuojami kiekybiniai verslo sąlygų ir verslo reguliavimo rodikliai, bei vertinama nuosavybės teisių apsauga. Reitinguojant pasaulio valstybes yra vertinama: galimybės pradėti nuosavą verslą, su statybomis susijusių leidimų išdavimo sąlygos, elektros energijos įvedimo galimybės, turto registravimo, kreditavimo sąlygos, smulkiųjų investuotojų apsauga, mokesčių politika, tarptautinės prekybos sąlygos, sutarčių vykdymo bei įmonių nemokumo problemų sprendimo būdai. Taip pat vertinamas darbo rinkos reguliavimas, tik 2018 m. šis rodiklis nebuvo įtrauktas į tyrimo apimtį.

Didžiausios rizikos pasaulio ekonomikos augimui 2018 m.

Kylančios naftos žaliavų kainos, populistinių idėjų plitimas Europos politikoje bei protekcionistiniai didžiausių pasaulio ekonomikų veiksmai gerokai pristabdys ir sulėtins daugelio pasaulio šalių ekonominį augimą. Remiantis Coface [1] prognozėmis, ekonomikos augimas 2018 m. numatomas tik Prancūzijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Brazilijoje, Rusijoje bei Indijoje (1 diagrama).

1 diagrama. Coface prognozuojamas BVP augimas

Prekinių kreditų draudimas – apdrauskite gautinas sumas nuo nemokumo rizikos   

draudimasKiekvienas verslas neišvengiamai susiduria su įvairiomis rizikomis. Rizika gali būti išorinė – nepriklausanti nuo įmonės ir jos darbuotojų, bei vidinė – kurią įmonė pajėgi valdyti ir sumažinti. Išvengti rizikos, kuri nepriklauso nuo įmonės veiklos, kartais gali padėti papildomi draudimo instrumentai.

Kai parduodate prekes ar suteikiate paslaugas, niekada negalite būti tikras, ar klientas už tai sumokės. Nemokumo rizika ypač išauga, jei dirbate su nenuolatiniais klientais, o duomenys apie jų kreditingumą ir finansinę būklę Jums nėra prieinami. Kaip apsisaugoti nuo pirkėjų nemokumo, jei jie bankrutuoja, ar tiesiog tyčia vengia su Jumis atsiskaityti? Čia gali padėti prekinių kreditų draudimas.

Faktoringo nauda maitinimo sektoriui – kuo faktoringas gali būti naudingas maisto tiekėjams?

Jei užsiimate verslu maisto tiekimo pramonės šakoje, verta sužinoti, kuo faktoringo paslaugos gali būti Jums naudingos.

Maitinimo įstaigų bei maisto tiekėjų veiklos grandinė apima keletą žingsnių. Pirmiausia gaunamas užsakymas, tada jis turi būti įvykdytas. Tam, kad galėtumėte įvykdyti užsakymą, Jūs perkate maisto produktus, mokate atlyginimus darbuotojams, dengiate patalpų išlaikymo, transporto bei kitas šlaidas. Įvykdžius užsakymą išrašoma sąskaita klientui, o tada apie 30-60 dienų laukiama apmokėjimo. Šiuo laikotarpiu verslas atsiduria rizikos zonoje, nes Jūsų išlaidos apmokėtos ir grynieji pinigai išleisti, tačiau apmokėjimas už suteiktas paslaugas dar negautas. Tad gavus naują užsakymą iškyla klausimas – kur gauti finansavimą, kad galėtumėte padengti jo vykdymo išlaidas? Nepriklausomai nuo to, ar esate maitinimo paslaugas teikianti įmonė, ar maisto produktų tiekėjas, faktoringo paslaugos šiuo atveju gali Jums labai padėti. Taigi, kaip tai veikia?