Dažniausiai pasitaikančios klaidos, renkantis verslo finansavimo šaltinį

Išssirinkti verslo finansavimo būdą ne visada lengva ir paprasta. Finansavimo šaltinių daug, o jų sąlygos skirtingos. Be to, priimant sprendimą dėl verslo finansavimo reikia įvertinti ir kitus faktorius, susijusius su šiuo pokyčiu verslui – tai ir alternatyvieji kaštai, ir finansavimo gavimui sugaištas laikas, atsiradusios papildomos išlaidos. Svarbiausia yra apibrėžti, kokie yra realūs verslo finansavimo poreikiai ir nepadaryti dažnai pasitaikančių klaidų. Štai keletas patarimų, kaip jų išvengti:

Mitai ir realybė: šiuolaikiniai verslo finansavimo būdai

Alternatyvūs verslo finansavimo šaltiniai ėmė populiarėti visai neseniai. Finansų krizė, skaudžiai palietusi bankų sistemą, padarė juos atsargesniais ir tradicinis verslo finansavimas banko paskolomis daugeliui mažų ir vidutinių įmonių tapo nebeprieinamas. Jaunos, neseniai įsisteigusios perspektyvios kompanijos negali gauti paskolos ar kredito linijos iš banko, nes neturi teigiamos kredito istorijos, nekilnojamojo turto užstatui, pasižymi aukšta rizika. Tokia situacija sudarė sąlygas rinkoje atsirasti naujiems verslo finansavimo būdams. Verslo angelų tinklai, rizikos kapitalo fondai, sąskaitų finansavimo paslaugos, sutelktinis (minios) finansavimas bei įvairios valstybės paramos programos užpildo spragą, atsiradusią dėl bankų paskolų nepakankamumo naujoms ir mažoms įmonėms.

„DEBIFO“ veiklos 2017 m. apžvalga

2017 m. „Debifo“ įmonei buvo išskirtinai sėkmingi. Nuoseklus darbas ir pagalba smulkiam ir vidutiniam verslui lėmė, jog įmonė įgijo klientų pasitikėjimą, užsitikrino stabilų finansavimą ir susikūrė pagrindą tolimesnei plėtrai.

Pinigus taupančios rinkodaros idėjos smulkiam verslui

Šiuolaikinės technologijos pakeitė požiūrį į daugelį dalykų. Marketingas – ne išimtis. Laikas, kai efektyvi buvo tik brangi televizijos ar radijo reklama, jau praeityje. Šiuolaikinė visuomenė vis didesnę laiko dalį praleidžia ieškodama informacijos internete. Norėdami pasiekti savo vartotojus turite būti ten, kur ir jie. Tai gera žinia, nes yra daug būdų kaip pritraukti klientų internete ir neišleisti tam pinigų.

Pagrindiniai finansiniai terminai

Jūsų verslo idėja puiki ir įkvepianti, pradinės investicijos įgyvendintos, lėšos plėtrai pritrauktos iš investuotojų. Pats laikas skirti keletą minučių ir susipažinti su pagrindiniais finansų terminais, kurie padės ne tik pačiam įvertinti savo verslą, bet ir suprasti ką kalba finansų analitikai.

Šeši patarimai kaip pritraukti investuotojų naujam verslui

Kiekvienas verslininkas žino, koks svarbus yra finansavimas naujo verslo pradžioje. Dažnai projektai kainuoja kur kas daugiau nei buvo planuota. Pradedant naują veiklą visada svarbu turėti detalų jos vykdymo planą ir nešvaistyti be reikalo nei laiko, nei išteklių. Investuotojų paieška taip pat reikalauja daug laiko bei pastangų, tačiau jei žinosite keletą gudrybių ir išmintingai planuosite savo laiką, pritraukti investicijų nebus sunku. Štai keletas patarimų, kaip sudominti investuotojus ir rasti lėšų verslo pradžiai.